اسرار موفقیت کارآفرینان گردشگری در تحقیقات جدید

0
82
اسرار موفقیت کارآفرینان گردشگری در تحقیقات جدید
اسرار موفقیت کارآفرینان گردشگری در تحقیقات جدید

چکیده خبر سیاستی: تحقیقات دانشگاه ساری، برای کارآفرینان نوآورانه که شروع به کار در گردشگری و توریسم کرده‌اند، در برخی از اولین تجزیه و تحلیل‌های انجام شده، چگونگی استفاده آنان از ابتکار عمل و کار سخت برای غلبه بر موانعی که بر سر نوآوری آنها وجود دارد را نشان می‌دهد. محققان، دکتر ایزابل رودریگز از دانشگاه ساری و پروفسور آلن ویلیامز، این تحقیق را بسیار حیاتی توصیف کردند، زیرا نوآوری توسط کارآفرینانی که “در گردشگری جدید” هستند، درک نمی‌شود. دکتر رودریگز گفت: “ما واقعاً به این زمینه ضروری تحقیقاتی علاقه‌مند بودیم، زیرا می‌خواستیم نشان دهیم که روند نوآوری در خدمات، به ویژه از سوی کارآفرینان جدید به گردشگری، پیچیده و تجربی است. کارآفرینان از راهبردهایی خلاق برای غلبه بر این چالش‌ها و موفقیت در مقابل فقدان منابع مالی یا انسانی استفاده می‌کنند. آن‌ها برای ماندن در بازار می‌توانند پولشان را با کار کردن از خانه، “به اشتراک گذاشتن” کارمندان با دیگر شرکت‌ها، ارائه‌ سهمی از کسب‌وکارشان در مقابل مشاوره‌ تخصصی، ذخیره کنند، جایی که مالکان کسب‌وکار با نرخ‌های کمتری در بازار کار می‌کنند. دیگر راهبردهای اصلی کارآفرینان برای غلبه بر فقدان منابع عبارت بود از ساختن شبکه‌هایی با ذینفعان مختلف، برای تضمین این موضوع که نوآوری‌ها به‌ درستی ساخته و پیاده‌سازی می‌شوند. این نشان می‌دهد که کارآفرینان باید سخت کار کنند تا ایده‌های خود را به بازار برسانند، اما با استقامت و کار سخت، آنها موفق به معرفی نوآوری‌هایی می‌شوند که در بخش گردشگری تاثیر می‌گذارند.

تحقیقات دانشگاه ساری[۱]  برای کارآفرینان نوآورانه که شروع به کار در گردشگری و توریسم کرده‌اند، در برخی از اولین تجزیه و تحلیل‌های انجام شده، چگونگی استفاده آنان از ابتکار عمل و کار سخت برای غلبه بر موانعی که بر سر نوآوری آنها وجود دارد را نشان می‌دهد.

محققان، دکتر ایزابل رودریگز از دانشگاه ساری و پروفسور آلن ویلیامز، این تحقیق را بسیار حیاتی توصیف کردند، زیرا نوآوری توسط کارآفرینانی که “در گردشگری جدید” هستند، درک نمی‌شود.

دکتر رودریگز گفت: “ما واقعاً به این زمینه ضروری تحقیقاتی علاقه‌مند بودیم، زیرا می‌خواستیم نشان دهیم که روند نوآوری در خدمات، به ویژه از سوی کارآفرینان جدید به گردشگری، پیچیده و تجربی است..

کارآفرینان گردشگری با چالش‌های فراوانی مواجه هستند و به طور موفقیت‌آمیز از طریق پویایی و هماهنگی بالا با بازار بر آن غلبه کردند. ما می‌خواستیم تأکید کنیم که چگونه آنها موفق به انجام این کار در یک روند نامطلوب شدند.

کارآفرینان از راهبردهایی خلاق برای غلبه بر این چالش‌ها و موفقیت در مقابل فقدان منابع مالی یا انسانی استفاده می‌کنند. آن‌ها برای ماندن در بازار می‌توانند پولشان را با کار کردن از خانه، “به اشتراک گذاشتن” کارمندان با دیگر شرکت‌ها، ارائه‌ سهمی از کسب‌وکارشان در مقابل مشاوره‌ تخصصی، ذخیره کنند، جایی که مالکان کسب‌وکار با نرخ‌های کمتری در بازار کار می‌کنند.

دیگر راهبردهای اصلی کارآفرینان برای غلبه بر فقدان منابع عبارت بود از ساختن شبکه‌هایی با ذینفعان مختلف، برای تضمین این موضوع که نوآوری‌ها به‌ درستی ساخته و پیاده‌سازی می‌شوند.

این تحقیق برخی از موانعی را نشان داد که کارآفرینان باید بر آن‌ها غلبه کنند. این موانع شامل برخی حیطه‌های صنعت گردشگری است که مربوط به پیش از زمان‌هایی است که به سراغ استفاده از فناوری آمد و کارآفرین را برای اعمال دانش فناورانه جهت جذب مشتریان قادر ساخت.

دیگر مسئله برای کارآفرینان که اغلب پس‌زمینه‌ای در گردشگری ندارد، شامل سازگار ساختن مشتریان با فناوری‌های جدیدی است که این صنعت با آن‌ها آشنا نیست و تضمین پذیرش این نوآوری‌ها مثلاً با ارائه‌ نسخه‌های آزمایشی مجانی از آن‌ها.

این امر می‌تواند شامل استفاده از اپلیکیشن در یک رستوران، انتخاب اسکی کردن یا نکردن در یک روز مشخص در پیست، یا به دست آوردن فضاهای خالی پارکینگ هتل‌ها هنگام رفت‌وآمد در شهر باشد.

دیگر روش‌های موفق کارآفرینان شامل تضمین این مطلب است که مشتری بخشی تفکیک‌ناپذیر از طراحی محصول از اولین روزهای فرایند نوآوری باشد و این‌که بر اساس نیازهای مشتری باشد.

تحقیق دانشگاه ساری نشان داد که کارآفرینان نیازمند مشخصات و رویکردهای خاصی برای موفقیت بودند، از جمله استفاده از رویکردشان در اوایل فرایند و کار کردن با تیمی که از نظر عملکردی متنوع باشند، تا مهارت‌های متفاوت بسیاری را به خدمت بگیرند. دیگر رویکرد موفق شامل انجام بسیاری از فعالیت‌های توسعه‌ای به‌صورت هم‌زمان است تا این‌که به‌صورت دنباله‌ای انجام گیرند، تا بر مسائل همان زمانی که مشخص می‌شوند غلبه کنند.

دکتر رودریگز گفت: “این تحقیقات مشخصات بیشتری از چگونگی استفاده‌ موفق فناوری را برای انتقال بخش گردشگری ارائه می‌کند، آن‌هم در حالتی که ممکن است از سوی مشتری مقاومتی برای این امر وجود داشته باشد.

این نشان می‌دهد که کارآفرینان باید سخت کار کنند تا ایده‌های خود را به بازار برسانند، اما با استقامت و کار سخت، آنها موفق به معرفی نوآوری‌هایی می‌شوند که در بخش گردشگری تاثیر می‌گذارند.

[۱] University  Surrey

منبع: ساینس دیلی

برگردان: زهرا سعیدی، کارشناس ارشد سیاست‌گزاری عمومی

انتشار مطلب، با ذکر نام سایت سیاست‌گزاری عمومی ایران، بلامانع است.