تاثیر هنر بر خوبزیستی، افزایش امید به زندگی و کاهش هزینه‌های درمان

هنر می­‌تواند به مردم کمک کند که وظایف مربوط به حفظ سلامتی و تندرستی­‌شان را به گونه­‌ای انجام دهند که بر بهبود سطح سلامت کل جامعه مؤثر باشد. طبق یافته­‌های گزارشی با موضوع هنر، سلامت و خوب‌زیستی[1] که پس از دو سال جمع‌­آوری شواهد منتشر شده است، پزشکان عمومی، انجام فعالیت‌­­های هنری را به برخی از بیمان خود تجویز می­‌کنند که می­‌تواند باعث کاهش چشمگیر پذیرش بیمارستان­ها (کاهش حضور بیماران در بیمارستان­ها) و صرفه­‌جوئی در هزینه‌­ها شود.

0
227
تاثیر هنر بر خوبزیستی، افزایش امید به زندگی و کاهش هزینه‌های درمان
تاثیر هنر بر خوبزیستی، افزایش امید به زندگی و کاهش هزینه‌های درمان

چکیده: گزارشی با موضوع “هنر، سلامت و خوبزیستی” پس از دو سال جمع‌­آوری شواهد منتشر شده است، وزرای سابق هنر انگلستان Alan Howarth و Ed Vaizey ادعا کردند که هنر می‌­تواندحال مردم را خوب کند، به بهبود بیماری­ها کمک می­‌کند، باعث افزایش امید به زندگی می­‌شود و طول عمر بیشتر باعث زندگی بهتر و صرفه‌­جویی در هزینه­های بهداشت و خدمات اجتماعی می­‌شود.

مطالعه‌­ی موردی این تحقیق شامل پروژه­ای هنری است که در Gloucestershire در جایی که بیمارانی با طیف گسترده‌­ای از بیماری­های افسردگی، دردهای مزمن و سکته­‌ی مغزی بستری هستند، از طریق یک دوره‌­ی ۸ هفته­‌ای شعر، نقاشی روی سرامیک و موزائیک، و نقاشی به درمان می­‌پردازند.

تجزیه و تحلیل میزان اثرگذاری این پروژه حاکی از کاهش ۳۷% در مراجعه به مشاوران و کاهش ۲۷% در میزان پذیرش بیمارستان­ها بود، که این نشان­دهنده‌­ی یک صرفه­‌جویی NHS (سازمان ملی تامین اجتماعی و بهداشت انگستان) ۲۱۶ پوندی برای هر بیمار بود.

همکاری میان سازمان ارکستر فیلارمونیک و مؤسسه­‌ی سکته‌­ی مغزی هال نشان می­‌دهد که ۸۶% بیماران احساس می­‌کنند که جلسات موسیقی علائم بیماری آن­ها را بهبود می­‌بخشد و خوابشان را بهتر می­‌کند.

این گزارش ۱۰۰ پیشنهاد «به­‌صرفه و قابل قبول» ارائه می­‌دهد که بر مبنای آن­ها دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌­های عمومی اضافی و وضع قوانین جدید نیست. یکی از این پیشنهادات ایجاد یک مرکز استراتژیک با بودجه بشردوستانه (بودجه غیردولتی) برای حمایت از عملکردهای خوب، ترویج همکاری و هماهنگ کردن تحقیقات در حوزه هنرها، سلامت و خوبزیستی است.

 

طبق یافته­‌های گزارشی با موضوع هنر، سلامت و خوبزیستی[۱] که پس از دو سال جمع‌­آوری شواهد منتشر شده است، پزشکان عمومی، انجام فعالیت‌­­های هنری را به برخی از بیمان خود تجویز می­‌کنند که می­‌تواند باعث کاهش چشمگیر پذیرش بیمارستان­ها (کاهش حضور بیماران در بیمارستان­ها) و صرفه­‌جوئی در هزینه‌­ها شود.

این گزارش در چهارشنبه منتشر شد، شامل صدها مصاحبه و ده­ها مورد مطالعه­‌ی موردی است که نشان می­‌دهند چگونه فعالیت‌­های هنری می‌­توانند سطح سلامت، تندرستی و خوبزیستی را افزایش دهند.

وزرای سابق هنر Alan Howarth و Ed Vaizey ادعا کردند که هنر می­‌تواندحال مردم را خوب کند، به بهبود بیماری­ها کمک م‌ی­کند باعث افزایش امید به زندگی می‌­شود و طول عمر بیشتر باعث زندگی بهتر و صرفه‌جویی در هزینه‌­های بهداشت و خدمات اجتماعی می‌­شود.

Lord Howarth اظهار داشت که این گزارش جامع شامل شواهدی است که قبلاً هرگز به آن­ها پرداخت نشده است، در حالی­که شکاکین می­‌پرسند این اثرگذاری هنر بر سلامت در کجاست؟ کجا این شواهد ارزش پول را می‌­تواند ارائه داد؟ (شواهدی مبنی بر تأثیر هنر بر کاهش هزینه­‌ها) ما این موارد را در این تحقیق نشان خواهیم داد.

هنر می­‌تواند به مردم کمک کند که وظایف مربوط به حفظ سلامتی و تندرستی­‌شان را به گونه­‌ای انجام دهند که بر بهبود سطح سلامت کل جامعه مؤثر باشد.

این گزارش از سوی وزیر هنر John Glen، پنج­شنبه پیش پذیرفته شد و او قول داده است که بر مبنای پیشنهادات این گزارش عمل کند و می­‌گوید: «این کار آسانی نیست، اما لطفاً در مورد آن نگران نباشید. این گزارش مجموعه‌­ای از داده‌­ها و برخی مستندات واقعی است که ما می­‌توانیم از آن به عنوان یک مبنا استفاده کنیم».

مطالعه­‌ی موردی این تحقیق شامل پروژه­ای هنری است که در Gloucestershire در جایی که بیمارانی با طیف گسترده­ای از بیماری­های افسردگی، دردهای مزمن و سکته­‌ی مغزی بستری هستند، از طریق یک دوره­ی ۸ هفته‌­ای شعر، نقاشی روی سرامیک و موزائیک، و نقاشی به درمان می­‌پردازند.

تجزیه و تحلیل میزان اثرگذاری این پروژه حاکی از کاهش ۳۷% در مراجعه به مشاوران و کاهش ۲۷% در میزان پذیرش بیمارستان­ها بود، که این نشان­دهنده­‌ی یک صرفه­‌جویی NHS (سازمان ملی تامین اجتماعی و بهداشت انگستان) ۲۱۶ پوندی برای هر بیمار بود.

Strokestra یک همکاری میان سازمان ارکستر فیلارمونیک و مؤسسه‌­ی سکته‌­ی مغزی هال را نشان می‌دهد که ۸۶% بیماران احساس می‌­کنند که جلسات موسیقی علائم بیماری آن­ها را بهبود می‌­بخشد و خوابشان را بهتر می­‌کند.

این گزارش همچنین شامل مشارکت برخی هنرمندان در این زمینه است از جمله David Shrigley  که تصاویری در این رابطه ارائه کرده است و Grayson Perry که در این مورد می­‌نویسد: ساخت و استفاده از هنر، روحیه­‌ی ما را بالا می­ برد و حال ما را خوب می­‌کند. هنر همچون دانش و مذهب به ما کمک می­‌کند که معنای زندگی را به خوبی درک کنیم و معنای آن این است که احساس کنیم بهتر شده‌­ایم.

هاروارد می­‌گوید: نمونه­‌های فراوانی از تجربیات و دست­اوردهای خوب در این زمینه و در سراسر انگلستان وجود دارد، اما در عین حال این روند در مناطق کمی در حال انجام است.

به گزارش نویسندگان این مقاله، این گزارش ۱۰۰ پیشنهاد «به­‌صرفه و قابل قبول» ارائه می­‌دهد که بر مبنای آن­ها دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌­های عمومی اضافی و نیاز به وضع قوانین جدید نیست.

 یکی از این پیشنهادات ایجاد یک مرکز استراتژیک با بودجه بشردوستانه (بودجه غیردولتی) برای حمایت از عملکردهای خوب، ترویج همکاری و هماهنگ کردن تحقیقات در حوزه هنرها، سلامت و خوبزیستی است.

همچنین توصیه‌هایی در مورد سیاستمداران و سیاست‌گزاران از مناطق مختلف وجود دارد که با یکدیگر همکاری می‌کنند، وجود دارد. برخی چیزهایی که Vaizey به آن­ها اذعان کرد مواردی بود که وزیر به مدت ۶ سال تا زمانی که توسط ترزا می برکنار شود، نگفته بود، وی اضافه کرد: من به عنوان یک وزیر بسیار آگاه بودم، که گویی در یک سوله کار می­‌کردم و این بسیار سخت بود که از این سیلو خارج شوم و با سایر وزرا و ادارات دولتی همکاری کنم.

منبع:گاردین

[۱])wellbeing