تجزیه و تحلیل گزینه‌ها برای افزایش استطاعت مالی سیل‌ زدگان

میکروسیمولت یک مدل مناسب برای برآورد میزان حق بیمه، و برآورد ادعای خسارت احتمالی سیل از سوی بیمه‌شدگاه فردی است.

0
86
سیل و تجزیه و تحلیل گزینه‌ها
سیل و تجزیه و تحلیل گزینه‌ها
چکیده خبر سیاستی: گزارش جدید کنگره آمریکا، رویکردی را برای سازمان مدیریت بحران فدرال تصویب می‌کند تا این سازمان بتواند سیاست‌هایی را در جهت ارزیابی برای اعطای حق بیمه از طریق برنامه ملی مدیریت بحران (در حوادثی مثل سیل) به افرادی که توانایی مالی محدودی دارند، بپردازند. این گزارش بیان می‌دارد که میکروسیمولت یک مدل مناسب برای برآورد میزان حق بیمه، و برآورد ادعای خسارت احتمالی سیل از سوی بیمه‌شدگان فردی است. یکی از روش‌های میکروسیمولت این امکان را به سازمان مدیریت بحران فدرال می‌دهد تا قیمت‌های حق بیمه خود را با طرح بیمه ملی سیلاب مقایسه کند، که برآورد دقیقی از میزان توانایی بیمه‌گذاران برای پرداخت حق بیمه در صورت وقوع حادثه را می‌دهد. این گزارش برخی تحلیل‌های محدودی که سازمان مدیریت بحران فدرال در حال حاضر می‌تواند انجام دهد را بیان می‌کند و راه‌هایی را نشان می‌دهد که بر مبنای آن‌ها این سازمان می‌تواند براساس منابع داده‌ای خود مدل‌سازی کند. گزارش بیان می‌دارد، دست یافتن به چنین تحلیل‌هایی، به سرعت رشد ظرفیت مدل‌سازی سازمان مدیریت بحران فدرال به منابع موجود، دسترسی به اطلاعات تخصصی، و حمایت از رهبران سازمان بستگی دارد.

گزارش جدید کنگره رویکردی را برای سازمان مدیریت بحران فدرال تصویب می‌کند تا این سازمان بتواند سیاست‌هایی را در جهت ارزیابی برای اعطای حق بیمه از طریق برنامه ملی مدیریت بحران (در حوادثی مثل سیل) به افرادی که توانایی مالی محدودی دارند، بپردازند. این گزارش بیان می‌دارد که میکروسیمولت[۱] یک مدل مناسب برای برآورد میزان حق بیمه، و برآورد ادعای خسارت احتمالی سیل از سوی بیمه‌شدگان فردی است. برای مثال، یکی از روش‌های میکروسیمولت این امکان را به سازمان مدیریت بحران فدرال می‌دهد تا قیمت‌های حق بیمه خود را با طرح بیمه ملی سیلاب مقایسه کند، که برآورد دقیقی از میزان توانایی بیمه‌گذاران برای پرداخت حق بیمه در صورت وقوع حادثه را می‌دهد – همان‌طور که در قانون بیگرت واترز[۲] مصوب سال ۲۰۱۲ آمده است. آژانس سپس می‌تواند به ارزیابی این مسئله بپردازد که چگونه برنامه‌های مختلف کمک‌های مالی و حقوقی که برای کمک به خانواده‌های بیمه شده طراحی شده‌اند، ممکن است گران باشند. این گزارش اذعان می‌دارد که: در حال حاضر سازمان مدیریت بحران فدرال ظرفیت تحلیل سیاست‌ها یا اطلاعات پایه‌ای لازم را در راستای ارائه تحلیلی جامع برای ایجاد یک بیمه سیلِ (بیمه حوادث غیرمترقبه) مقرون به صرفه ندارد. علاوه براین، طرح بیمه ملی سیلاب اطلاعاتی در مورد درآمد، ثروت، و هزینه مسکن بیمه‌شدگان ندارد. به دلیل عدم وجود چنین اطلاعات اساسی، سازمان مدیریت بحران فدرال نمی‌تواند تأثیر احتمالی برنامه کمک در مواقع بحران را – که بر مبنای چنین اطلاعاتی شکل می‌گیرد – تجزیه و تحلیل کند.

این گزارش برخی تحلیل‌های محدودی که سازمان مدیریت بحران فدرال در حال حاضر می‌تواند انجام دهد را بیان می‌کند، و راه‌هایی را نشان می‌دهد که بر مبنای آن‌ها این سازمان می‌تواند براساس منابع داده‌ای خود مدل‌سازی کند. گزارش بیان می‌دارد، دست یافتن به چنین تحلیل‌هایی، به سرعت رشد ظرفیت مدل‌سازی سازمان مدیریت بحران فدرال به منابع موجود، دسترسی به اطلاعات تخصصی، و حمایت از رهبران سازمان بستگی دارد.

همچنین کمیته‌ای که این گزارش را نوشت (مسئول نگارش این گزارش بود) یافته‌های بیشتری را شامل: موضوعات مورد بررسی در گزارش مارس ۲۰۱۵، که در مورد چگونگی اعطای حق بیمه سازمان مدیریت بحران فدرال و تغییرات مورد نیاز توسط قانون بیگرت واترز و متعاقب آن بیمه استطاعت مالی سیل زدگان برای مالکان [۳] (HFIAA)  که در سال ۲۰۱۴ بود، به گزارش اضافه کرد. گزارش جدید نشان می‌دهد که چگونه این مسئله، توانایی طرح بیمه ملی سیلاب در به کارگیری قدرت ریسک برای قیمت‌گذاری حق بیمه (اعطای حق بیمه به خسارت دیدگان) را محدود می‌کند، اگر بخواهد مسائلی همچون تغییرات آب و هوایی، توسعه زمین، نقشه دقیق، و ویژگی‌های دیگری را در مناطق سیل‌خیز (حادثه‌خیز) در نظر بگیرد.

سایر یافته‌های جدید این گزارش بر روی مسائل دیگری تمرکز می‌کند. از جمله چگونگی محاسبه دقیق حق بیمه برای بیمه‌شدگان تأثیرات قیمت‌گذاری مبتنی بر ریسک بر ارزش املاک و ارتباط میان اعطای کمک هزینه بیمه سیل‌زدگی و کاهش تلاش برای پائین آوردن خسارات سیل

[۱] Microsimulat

[۲] Biggert-Waters

[۳] بیمه استطاعت مالی سیل زدگان برای مالکان در سال ۲۰۱۴ (Homeowner Flood Insurance Affordability) یک لایحه کنگره ایالات متحده بود که باعث افزایش حقوق درمورد سیلابها شد. این قانون بخشی از قانون اصلاح قانون بیمه سیلاب Biggert-Waters در سال ۲۰۱۲ بود که در نهایت منجر به افزایش حق بیمه شد.

منبع: ساینس دیلی

برگردان: زهرا سعیدی، کارشناس ارشد سیاستگزاری عمومی

انتشار مطلب، با ذکر نام سایت سیاست‌گزاری ایران، بلامانع است.