مهمترین کلمه در سیاست گزاری عمومی، کلمه عموم [i] است. یعنی مردمی که تحت تأثیر “انتخاب‌های” سیاست گزاران قرار می‌گیرند. اما این افراد چه کسانی هستند؟ و در مورد چه چیزی مراقبت می‌شوند؟ سیاست‌ها شامل نگرانی‌های تعییرات نسل در طول زمان است. صرف نظر از اینکه شما نسل  X، Y، Z هستید، مردم، رفاه و احترام، برابری فرصت، عدالت و امنیت را می‌خواهند.

امروز، همه ما از طریق مسنجر یک گوشی هوشمند به اطلاعات دسترسی داریم؛ اما طنز این است که دسترسی بیشتر به اطلاعات بیشتر، مردم را منصف و بی تعصب نکرده است. در عوض، باعث تغییر تصورات و کلیشه‌های افراد از طریق فیلتر کردن شده است و اینکه بفهمیم مردم  با این کار موافق هستند یا خیر نیاز به تلاش و گذشت زمان دارد.

این به پوپولیست‌هایی که بلندتر فریاد می‌زنند، کسانی که تمام مشکلات را سیاه و سفید می‌بینند، کسانی که از ترس‌ها سواستفاده می‌کنند و راه حل‌های جادویی برای مسائل پیچیده پیشنهاد می‌دهند، امتیاز می‌دهد. به همین دلیل است که کار سیاستگزاری بسیار چالش برانگیز است. به این معنی که “مردم” شما بی تاب بوده و افراد سریع عصبانی می‌شوند، چرا که انتظارات بالا است و مردم می‌خواهند به همان سرعتی که از طریق مسنجر پیغام می‌دهند، رهایی می‌خواهند.

بنابراین، دانستن چه چیزی برای تبدیل شدن به یک سیاست گزار خوب لازم است؟

۱) اول اینکه درک کنند که شایستگی‌های فنی برای گرفتن تصمیم گیری آگاهانه غیر قابل مذاکره است

همراه با قضاوت خوب، این موضوع به شما در درک مبادلات، شایستگی، و کاستی‌های تصمیماتتان کمک می‌کند. اما مهمتر از همه، به شما اجازه می‌دهد تا برندگان و بازندگان را بشناسید و بدانید که چگونه به مسائل آنها رسیدگی کنید!

۲) آماده بودن برای ایجاد سازش و مصالحه

بدانید که حتی اگر شما از کیفیت سیاستگزاری‌ها و سیاست‌های خود متقاعد شده باشید، همه نمی‌توانند بلافاصله از آن بهره مند شوند. این در مورد هر کشوری صادق است، چه غنی، چه با درآمد متوسط ​​و چه کم درآمد. این سیاست‌ها، زندگی مردم را در مسیرهای بسیار واقعی تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ زیرا سیاست‌های شما بر حس تعدادی زیادی از مردم تأثیرگذار است و این به معنای این نیست که (اصلاحات و سیاست‌ها) موثرند. در واقع، شما خواهید دید که به ندرت در زندگی می‌توانید بین گزینه بهترین و گزینه بهترین دوم انتخاب نمایید. گاهی اوقات حتی گزینه بهترین سوم هم ممکن است دور از دسترس باشد.

۳) گاهی اوقات، حداقل گزینه بد ممکن است تمام چیزی باشد که شما دارید

وقتی که من وزیر دارایی بودم، اندونزی، مانند بسیاری از کشورهای دیگر تحت تأثیر بحران مالی جهانی قرار داشت. قیمت کالاها کاهش یافت، و به عنوان یک تولید کننده نفت و اقتصاد باز، به فروپاشی اقتصادی نزدیک شدیم. مقامات فاسد و گروه‌های ذینفع قدرتمند، از وضع موجود سود برده و سعی کردند هر گونه تلاش برای اصلاح کشور و بازسازی اعتماد و اطمینان را تضعیف نمایند. هر مشکلی مربوط به این بخش نیست، اما واقعیت اغلب بسیار متفاوت از آنچه شما در کتاب‌های درسی می‌یابید، است. در جامعه نگرش‌ها، احساسات و انتظارات متفاوت زیاد است و اصلاحات نمی‌تواند پاسخ منافع همه مردم را بدهد. بنابراین در ارتباط با معاملات ممکن است سختترین بخش کار شما یا شاید زندگی شما باشد. ممکن کسانی باشند که شکست خورده‌اند حتی با انجام اصلاحات خوب، زیرا اصلاحات پیامد عالی نداشته است. چگونه این را به آنها توضیح خواهید داد؟  آیا آنها در یک دنیای پیچیده که در آن اطلاعات بی پایان در رقابت جهت جلب توجه آنها در جریان است، گوش خواهند داد و توجه خواهند کرد؟

۴) فراگیر و شفاف باشد

برای پاسخ به این سوالات، شما باید بهترین مهارت‌های فنی را داشته باشید، نه فقط در درون خود، بلکه در تیم خود. مردم سزاوار احترام و عزت هستند و صدای آنها باید شنیده شود. به یاد داشته باشید بدون آنها شما نمی‌توانید به نتایج مشروع دست یابید. در زمینه سیاستگزاری عمومی، حتی بیشتر از آن در یک موقعیت رهبری، موفقیت شما تنها توسط افرادی که با انجام کار شما تحت تاثیر قرار گرفته‌اند، تعریف می شود. موفقیت آنها موفقیت شما است.

۵) نمایش رهبری

شما نیاز دارید تا همدلی و درک قلب‌ها و اذهان مردم را نشان دهید. شما باید قادر باشید آنها را متقاعد کنید که اصلاحات لازم است و موفقیت امکان پذیر است. شما باید جسارت و شجاعت محکومیت، فداکاری، و هدایت کردن با یک حس قوی از همبستگی را داشته باشید.

رهبری همچنین به معنای توانایی افتراق بین حقایق و شواهد از یک سو، و تعصب و ذهنیت از طرف دیگر است. این به معنای مدیریت فرایند جامع و انتخاب عاقلانه و مسئولانه است، مهم نیست چقدر سخت به نظر می‌رسد. در حالی که هزینه تغییر اغلب فوری است، موفقیت می‌تواند به تاخیر بیفتد و مردم ممکن است سهم شما را در آن زمان که فرا می‌رسد به یاد نداشته باشند.

۶) در نهایت، همواره انجام چیزی که در جهت منافع مردم است را انتخاب نمایید.

این‌ها در نهایت از شما یک انسان بهتر می‌سازد. گاهی اوقات، کسی از تصمیم شما قدردانی نمی‌کند. ممکن است برخی از اقدامات شما با سوء تفاهم مواجه شود و دیگران حتی آنها را بد و غلط جلوه دهند. اما اگر شما با صداقت کامل  و خشوع عمل می‌کنید، به شأن و منزلت مردم احترام می‌گذارید، بدانید که همیشه یک برنده هستید. مهم نیست که دفتر عمومی دارید و یا برای یک شرکت خصوصی، یا سازمان غیر دولتی، و یا سازمان جامعه مدنی کار می‌کنید – و مهم نیست که سطح شما، مبتدی، متوسط ​​و حرفه ای، یا اجرایی است – هیچ چیز بر صداقت و ارزش کرامت شما غلبه نخواهد کرد.

سری مولانی ایندراویتی

برگردان: زهرا سعیدی کارشناس ارشد سیاست گزاری عمومی

[i] Public