فقر سلامت کودکان آمریکایی را تهدید می‌کند

0
519
فقر سلامت کودکان آمریکایی را تهدید می‌کند
فقر سلامت کودکان آمریکایی را تهدید می‌کند
چکیده خبر سیاستی: متخصصان اطفال، اقتصاددانان، دانشمندان علوم اجتماعی و کارشناسان سیاست‌گزاری در کنار یکدیگر قرار گرفتند تا به یکی از بزرگترین تهدیدات بهداشتی یعنی کودکان فقر بپردازند.
کودکان، فقیرترین بخش جامعه هستند: ۲۲ درصد از کودکان ایالات متحده زیر سطح فقر زندگی می‌کنند؛ معضلی که از دهه ۱۹۷۰ ادامه داشته است. اثرات فقر در سلامت و رفاه کودکان بسیار مستند و آشکار است. کودکان فقیر، مرگ و میر نوزادان را افزایش داده‌اند. بیماری‌های مکرر و شدید مزمن مانند آسم؛ تغذیه و رشد کم و نامناسب؛ دسترسی کمتر به مراقبت‌های بهداشتی با کیفیت، ایمن سازی پایین و… برخی از مشکلات مربوط به کودکان فقیر است.  تام کل مکاینرنی، رئیس آکادمی پزشکی کودکان آمریکا و انجمن اطفال دانشگاه گفت که چطور می‌توان ثروتمندترین کشور جهان بود، زمانی که یک چهارم از کودکان آمریکایی در طول چهار دهه زندگی در فقر زندگی می کنند.

دکتر داگر، گفت: “هیچ سرمایه‌گذاری مانند سرمایه‌گذاری در حیطه شغل و کسب و کار از دوران کودکی بازدهی بالا ندارد.

“سرمایه گذاری در نظام بهداشت کنونی که سلامت روانی و رشدی کودکان را تحت پوشش قرار می‌دهد، در کوتاه مدت، تأثیر مثبتی بر آمادگی آ‌ها در مدارس، آموزش زبان انگلیسی، آموزش مهارت‌های مرتبط با یادگیری دارد و در نتیجه، به طور کلی، باعث کاهش هزینه آموزش آن‌ها می‌شود. همچنین در مقاطع بالاتر و در بلند مدت، کمک شایانی به شاغل شدن و افزایش مستمری آن‌ها خواهد کرد. تمامی این موارد منجر به ایجاد نیروی کاری مصمم و با راندمان بالا، اقتصاد قدرتمندتر و مزایای شغلی بیشتر می‌شود.”

   

 متخصصان اطفال، اقتصاددانان، دانشمندان علوم اجتماعی و کارشناسان سیاست‌گزاری در کنار یکدیگر قرار گرفتند تا به یکی از بزرگترین تهدیدات بهداشتی یعنی کودکان فقر بپردازند.

کودکان، فقیرترین بخش جامعه هستند: ۲۲ درصد از کودکان ایالات متحده زیر سطح فقر زندگی می‌کنند؛ معضلی که از دهه ۱۹۷۰ ادامه داشته است. اثرات فقر در سلامت و رفاه کودکان بسیار مستند و آشکار است. کودکان فقیر، مرگ و میر نوزادان را افزایش داده‌اند. بیماری‌های مکرر و شدید مزمن مانند آسم؛ تغذیه و رشد کم و نامناسب؛ دسترسی کمتر به مراقبت‌های بهداشتی با کیفیت، ایمن سازی پایین و… برخی از مشکلات مربوط به کودکان فقیر است.

 تام کل مکاینرنی، رئیس آکادمی پزشکی کودکان آمریکا[۱] و انجمن اطفال دانشگاهی[۲] گفت که چطور می‌توان ثروتمندترین کشور جهان بود، زمانی که یک چهارم از کودکان آمریکایی در طول چهار دهه زندگی در فقر زندگی می کنند. مکاینرنی همچنین گفت: آکادمی پزشکی کودکان آمریکاو انجمن اطفال دانشگاهی به این نتیجه رسیده‌اند که اکنون زمان کار جهت کاهش فقر در دوران کودکی به عنوان گامی مهم در جهت بهبود سلامت کودکان کشورمان به عنوان مهم ترین منابع کشور است.

بنارد پی درایر رئیس نیروی کار آژانس بین‌المللی فقر در فقر کودکان گفت: اگر چه این کشور تصمیمات سیاسی برای حمایت از افراد سالخورده (که شیوع فقر آن از ۳۵ درصد در سال ۱۹۵۹ به ۹ درصد در سال ۲۰۱۰ کاهش یافته است را به اجرا گذارد؛ اما این کار برای کودکان انجام نشده است.
ما به عنوان یک جامعه از برنامه‌های دولت برای حفاظت از سالمندان از فقر استفاده کرده‌ایم. آنچه که ایالات متحده برای سالمندان انجام می‌دهد، به وضوح خوب است، پس چرا ما نباید بچه‌ها را از تأثیرات ناگهانی فقر نیز محافظت کنیم ؟

دکتر داگر، یکی از بنیانگذاران ReadyNation[۳] گفت: “هیچ سرمایه‌گذاری مانند سرمایه‌گذاری در حیطه شغل و کسب و کار از دوران کودکی بازدهی بالا ندارد.

“سرمایه گذاری در نظام بهداشت کنونی که سلامت روانی و رشدی کودکان را تحت پوشش قرار می‌دهد، در کوتاه مدت، تأثیر مثبتی بر آمادگی آ‌ها در مدارس، آموزش زبان انگلیسی، آموزش مهارت‌های مرتبط با یادگیری و در نتیجه، به طور کلی، باعث کاهش هزینه آموزش آن‌ها می‌شود. همچنین در مقاطع بالاتر و در بلند مدت، کمک شایانی به شاغل شدن و افزایش مستمری آن‌ها خواهد کرد. تمامی این موارد منجر به ایجاد نیروی کاری مصمم و با راندمان بالا، اقتصاد قدرتمندتر و مزایای شغلی بیشتر می‌شود.”

فقر کودکان بدون راه حل نمی‌باشد، این چیزی است که پائل چانگ، دکترای پزشکی، رئیس بخش سیاست‌گزاری مؤسسه روانشناسی ایالات متحده،[۴] متصدی کمیته وکالت و پزشک عمومی اطفال در بیمارستان کودکان ماتل دانشگاه کالیفرنیا[۵]، بیان کرد. سایر کشورهای توسعه یافته روش‌های گوناگونی برای برای فقر کودکان و راهکارهای کاهش آن در طولانی مدت، در نظر گرفته بودند و آن‌ها را با موفقیت به پایان رساندند.

“متخصصان اطفال تا زمانی که به استراتژی صحیح برای تقابل با مهمترین مشکلات بهداشتی، مثلا فقر، دست پیدا نکنند، نمی‌توانند تمامی پتانسیل خود را به عنوان افراد تأمین کننده سلامت جامعه، به فعلیت رسانند. دکتر چانگ ادامه داد: “تا آن زمان فقط به حاشیه‌ها پرداخته می‌شود.”

[۱] president of the American Academy of Pediatrics (AAP)

[۲] the Academic Pediatric Association (APA)

[۳] a business partnership for early childhood and business success

[۴] APA Public Policy

[۵] Mattel Children’s Hospital UCLA

منبع: ساینس دیلی

برگردان: زهرا سعیدی، کارشناس ارشد سیاست‌گزاری عمومی

انتشار مطلب، با ذکر نام سایت سیاست‌گزاری عمومی ایران، بلامانع است.