مونتجی، ابتکار سیاست‌گزاران دبی برای خدمت به خریداران

0
63
مونتجی

شهرداری دبی یک سیستم آنلاین جدید به نام مونتجی را برای کمک به مصرف کنندگان محصولات بهداشتی و زیبایی جعلی، معرفی کرده است. مونتجی، یک سیستم هوشمند و یکپارچه می‌باشد که برای مدیریت و نظارت بر مصرف محصولات طراحی شده است. این سیستم، ثبت، نظارت و تنظیم کالاهای مصرفی مرتبط با سلامت عمومی را ثبت و بررسی می‌کند. مطابق با کارکرد مونتجی، تمام محصولات ایمنی مصرفی در دبی، مانند مکمل‌های بهداشتی، لوازم آرایشی و مراقبت شخصی، عطر، مواد شوینده، صابون، مواد بسته بندی و محصولات زیستی مانند محصولات ضد باکتری، باید با سیستم مونتجی ثبت شوند.
بر این اساس، بازرگانان محصولات خود را از طریق سیستم مونتجی ثبت و ضبط می‌کنند، فرایندی که به گفته شهرداری دبی، کمتر از ۴ دقیقه طول خواهد کشید، سپس، مصرف کنندگان قادر خواهند بود به پایگاه داده دسترسی پیدا کرده و محصولات مورد تایید شهرداری را بررسی کنند. عملکرد این سیستم به گفته طراحان آن باعث می‌شود اگر مصرف کنندگان شک و تردید در مورد صحت محصولات خود داشته باشند، بتوانند آن را در سیستم مونتجی بررسی کنند. کاری که همه آنها باید انجام دهند این است که بارکد یا نام محصول را وارد می‌کنند، تمام جزئیات را بررسی کرده، سپس مونتجی کار می‌کند.

برنامه جدید مونتجی[۱]، به خریداران کمک می کند تا با محصولات جعلی مقابله کنند. شهرداری دبی یک سیستم آنلاین جدید را برای کمک به مصرف کنندگان محصولات بهداشتی و زیبایی جعلی، معرفی کرده است.

ابتکار جدید، که در روزهای گذشته توسط شهرداری دبی منتشر شد، یک سیستم هوشمند و یکپارچه به نام مونتجی است که برای ضبط، مدیریت و نظارت بر مصرف محصولات طراحی شده است.

اما مونتجی دقیقا چیست و به چه معناست؟

اساسا، سیستم آنلاین جدید، ثبت، نظارت و تنظیم کالاهای مصرفی مرتبط با سلامت عمومی را ثبت می‌کند. یک برنامه از همین نام در عرض چند ماه راه اندازی خواهد شد.

ناصم محمد رفیعی، رئیس بخش ایمنی مصرف محصولات مصرفی، می‌گوید: تمام محصولات ایمنی مصرفی در دبی، مانند مکمل‌های بهداشتی، لوازم آرایشی و مراقبت شخصی، عطر، مواد شوینده، صابون، مواد بسته بندی و محصولات زیستی مانند محصولات ضد باکتری، باید با سیستم مونتجی ثبت شوند.

بر این اساس، بازرگانان محصولات خود را از طریق سیستم مونتجی ثبت می کنند، فرایندی که به گفته شهرداری دبی، کمتر از ۴ دقیقه طول خواهد کشید، سپس، مصرف کنندگان قادر خواهند بود به پایگاه داده دسترسی پیدا کرده و محصولات مورد تایید شهرداری را بررسی کنند.

   خانم ناصم محمد، معتقد است “افراد فنی اطمینان حاصل می کنند که این محصولات مطابق با مشخصات مورد تایید هستند.”
    بنابراین اگر مصرف کنندگان شک و تردید در مورد صحت محصولات خود داشته باشند، می‌توانند آن را در سیستم مونتجی بررسی کنند. کاری که همه آنها باید انجام دهند این است که بارکد یا نام محصول را وارد می‌کنند، تمام جزئیات را بررسی کرده، سپس مونتجی کار می‌کند.

دکتر ناصم محمد، رئیس بخش بخش ایمنی محصولات مصرفی، توضیح داد: “کارکنان ما در حال بررسی تمام اطلاعات محتویات مواد و اسناد هستند و اطمینان حاصل می‌کنند که این محصولات مطابق با مشخصات مورد تایید هستند. امیدوارم این بدان معنا باشد که احتمال اشتباه خرید عطر یا لوازم بهداشتی مورد علاقه شما بسیار کمتر خواهد بود، فقط برای اینکه متوجه شوید که هنگام خرید، دچار فریب نمی‌شوید.”

[۱] Montaji