هزینه‌های پایین و بهبود سلامت بیماران با کارکنان بهداشت محله

0
104
کارکنان بهداشت جامعه
کارکنان بهداشت محله
چکیده خبر سیاستی: یک مطالعه جدید توسط دانشگاه پنسيلوانيا در آمريكا از بهبود سلامت و کاهش هزینه‌ها در میان کسانی که از بیمه مراقبت بهداشتی  دولتي مدیکید بهره‌مند هستند و يا شامل هيچ بيمه‌ای نيستند، ولی تحت مراقبت كاركنان سلامت محله هستند خبر می‌دهد. طی تحقیقی که در این رابطه طی یکسال انجام شد، محققان نشان دادند بیمارانی که از حمایت کارکنان بهداشت محله  (CHWs)، بهره‌مند هستند، در مقایسه با افرادی که فاقد این حمایت هستند، ۳۰ درصد کمتر به بیمارستان مراجعه کردند. نتایج، کاهش مصرف سیگار، کاهش اضافه وزن یا چاقی، شدت دیابت و کاهش بیماری روانی را نیز نشان داده است. کارکنان بهداشت محله به طور منظم برای تشویق رفتارهای سالم با بیماران ملاقات می‌کنند و حمایت از اهداف بهداشتی بیماران را در رأس برنامه‌های خود قرار می‌دهند. در این آزمایش نیمی از بیماران از پشتیبانی منظم کارکنان بهداشت محله (که تحت آموزش مدیریت فردی بیمار محور قرار داشتند) برخوردار بودند.
در سال ۲۰۱۴، برخی از محققان بر اساس شواهدی، دریافتند که مدل مدیریت فردی شده با قرار دادن نيازهای فرد بيمار در مركز برنامه و طراحی خدمات كاملا شخصی شده و متناسب با نياز های فرد بيمار موجب بهبود سلامت روان و کاهش مراجعه مجدد بیماران به بیمارستان شده است. با توجه به این نتایج، محققان از این مدل به عنوان الگویی مناسب جهت دگرگون ساختن مراقبت‌های بهداشتی نام می‌برند.

 

کارکنان بهداشت محلی منجر به سلامت بهتر، هزینه‌های پایین برای بیماران مدیکید Medicaid می‌شود.

همانطور که سیاستمداران برای حل مشکلات مراقبت‌های بهداشتی کشور تلاش می‌کنند، یک مطالعه جدید از بهبود سلامت و کاهش هزینه‌ها در میان کسانی که از بیمه مراقبت بهداشتی مدیکید[۱] برخوردارند، خبر می‌دهد.[۲] طی این تحقیق یکساله، محققان دانشکده پزشکی پرلمن در دانشگاه پنسیلوانیا پی بردند که بیماران دریافت کننده حمایت از کارکنان بهداشت محله (CHWs)[۳]، در مقایسه با افرادی که این حمایت‌ها را دریافت نکرده بودند، ۳۰  درصد کمتر به بیمارستان مراجعه کردند. نتایج، که در نشریه “بهداشت عمومی آمریکا” منتشر شده ، کاهش مصرف سیگار، چاقی، شدت دیابت و بیماری روانی نیز نشان داده است.  
 
این دومین آزمایش بالینی برای نشان دادن بهبود سلامت و کاهش بیمارستان با برنامه “کارکنان بهداشت محله” در مدل مدیریت فردی برای اهداف بیمار محور[۴] است. بازده سالانه سرمایه‌گذاری برای این برنامه ۲ دلار در ازای هر یک دلار سرمایه گذاری شده، است.
برنامه مدیریت فردی برای اهداف بیمار محور، کارکنان بهداشت محله را با بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن در محله‌های کم درآمد، مرتبط و تحت حمایت قرار می‌دهد. بر این اساس، کارکنان بهداشت محله، به طور منظم با بیماران ملاقات و آنها را به رفتارهای سالم ملاقات تشویق می‌کنند. همچنین، کارکنان، و حمایت از اهداف بهداشتی بیماران را را نیز در دستور کار خود قرار می‌دهند.

در این مطالعه جدید، تیم پین، بر ۳۰۲ بیمار تحت پوشش بیمه مدیکید متمرکز بود. این بیماران اغلب دارای بیماری‌های مزمن متعدد بودند. در این آزمایش نیمی از بیماران از پشتیبانی منظم کارکنان بهداشت محله (که تحت آموزش مدیریت فردی بیمار محور قرار داشتند) برخوردار بودند. پس از شش ماه، بیمارانی که از حمایت کارکنان بهداشت محله برخوردار بودند، نتایج چندین مورد از جمله کاهش سطح قند خون، شاخص توده بدنی پایین و کاهش مصرف سیگار را نشان دادند. علاوه براین، بیماران در گروه­های مداخله­‌گر به لحاظ سلامت روانی نیز بهبود بیشتری را نشان دادند، و بیش از ۲۰ درصد از آن­ها، مراقبت اولیه­شان را به عنوان مراقبتی جامع ارزیابی نمودند.

شریا کانگووی، استادیار پزشکی در دانشکده پزشکی پرلمن و مدیر اجرایی مرکز پن برای کارگران بهداشت محله می‌گوید: «این دومین ازمایش بالینی در برنامه کارکنان بهداشت محله IMPACT است که بهبود در روند سلامتی و کاهش پذیرش بیمارستانی را نشان می‌دهد.»

در سال ۲۰۱۴، کانگووی و همکارانش بر اساس شواهدی دریافتند که مدل مدیریت فردی شده با قرار دادن نيازهای فرد بيمار در مركز برنامه و طراحی خدمات كاملا شخصی شده و متناسب با نيازهای فرد بيمار موجب بهبود سلامت روان و کاهش مراجعه مجدد بیماران به بیمارستان شده است. “اکنون شواهدی برای برنامه‌های دولتی مدیکید یا سیستم‌های بهداشتی داریم که استراتژی‌های اثبات شده برای بهبود سلامت و کاهش استفاده از بیمارستان را پیش‌بینی می‌کند.”

رالف مولر، مدیر اجرایی سیستم بهداشتی دانشگاه پنسیلوانیا می‌گوید: “به عنوان یک ملت، سال‌ها در مورد مراقبت‌های بهداشتی بحث کرده‌ایم. این برنامه هر دو این اهداف را به انجام می‌رساند و راه را به ما نشان می‌دهد.”

حزقیال امانوئل پزشک، رئیس سیاستگزاری بهداشت در پن و معمار اصلی قانون مقرون به صرفه مراقبت، و متخصص بین المللی شناخته شده در استراتژی‌های نوآورانه در تغییر منحنی هزینه، به IMPaCT به عنوان الگویی برای تلاش‌های کشوری جهت دگرگون ساختن مراقبت‌های بهداشتی اشاره کرده است. کانگووی و همکارانش IMPaCT را برای زمینه‌های مختلف دیگر نیز تعدیل کرده و ابزارهای مبتنی بر وب را که توسط حدود یک هزار سازمان در سراسر ایالات متحده دیده می‌شود، توسعه داده‌اند.

منبع: ساینس دیلی

برگردان: زهرا سعیدی، کارشناس ارشد سیاست‌گزاری عمومی

بازنشر این مطلب، تنها با ذکر منبع “سیاست‌گزاری عمومی ایران” بلامانع است.

[۱] Medicaid

[۲] مدیکید بیمه درمانی آمریکا به خانواده‌ها و افراد کم درآمد است و به آنها کمک می کند تا هزینه های مراقبت های پزشکی و مراقبت های طولانی مدت را پرداخت کنند. این بیمه عمدتا توسط دولت فدرال تامین می شود و در سطح دولتی اجرا می‌شود.

[۳] ساکنان محلی آموزش دیده که حمایت ویژه را برای بیماران با ریسک بالا ارائه می‌دهند

[۴] IMPaCT