کاهش جنایات ناشی از مداخله الکل با سیاست‌‌گزاری قوی

0
87
کاهش جنایات ناشی از مداخله الکل با سیاست‌‌گزاری قوی
کاهش جنایات ناشی از مداخله الکل با سیاست‌‌گزاری قوی
چکیده خبر سیاستی: بر اساس یک مطالعه جدید، سیاست‌های قوی در زمینه الکل، از جمله مالیات و محدودیت‌های فروش، احتمال دخالت الکل در میان قربانیان قتل را کاهش می‌دهد. به عبارتی اعمال سیاست در این زمینه قتل‌هایی را که ناشی از الکل و مصرف آن می‌باشد، کاهش می‌دهد. الکل یک فاکتور خطرناک برای انجام قتل و قربانی کردن است. در ایالات متحده، بین ۴۰ تا ۵۰ درصد از قتل ها به دلیل استفاده از الکل توسط قربانی یا مجرمان است و بیش از نیمی از افراد مبتلا به اختلال الکل هستند. بدین معنی که سطح الکل خون آنها حدود ۰.۰۸ یا بالاتر است. در مطالعه جدید رابطه بین سیاست‌گزاری مناسب در زمینه الکل و احتمال دخالت الکل (تا حد قانونی ۰.۰۸ یا بالاتر از آن حد) در بین ۲۷۰۰۰ قربانی قتل از ۱۷ ایالت ایالات متحده بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۲ بررسی شده است. داده‌های از مركز گزارشدهی مرگ و میر ناشی از كنترل و پیشگیری از بیماری‌ها جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل شد. طبق نتایج به دست آمده افزایش ۱ درصدی محدودیت‌های سیاست‌ها به کاهش یک درصد از احتمال مشارکت الکل در قربانیان قتل منجر شد. تیموتی نایمی، نویسنده اصلی این مطالعه می‌گوید هم الکل و هم اسلحه به صورت جدا یا ترکیبی تعیین کننده‌های مهم اجتماعی برای قتل هستند و مهم است که پتانسیل سیاست‌گزاری را برای کمک به جلوگیری از این مشکلات مهم شناسایی کنیم

بر اساس یک مطالعه جدید در مرکز پزشکی بوستون و دانشگاه بوستون، سیاست‌های قوی در زمینه الکل، از جمله مالیات و محدودیت‌های فروش، احتمال دخالت الکل در میان قربانیان قتل را کاهش می‌دهد. به عبارتی اعمال سیاست در این زمینه قتل‌هایی را که ناشی از الکل و مصرف آن می‌باشد، کاهش می‌دهد. این مطالعه که به صورت آنلاین در مجله مطالعات الکل و مواد مخدر منتشر شده است، از اهمیت سیاست‌های کنترل الکل برای کاهش خشونت، از جمله قتل، حمایت می‌کند.

الکل یک فاکتور خطرناک برای انجام قتل و قربانی کردن است. در ایالات متحده، بین ۴۰ تا ۵۰ درصد از قتل‌ها به دلیل استفاده از الکل توسط قربانی یا مجرمان است و بیش از نیمی از افراد مبتلا به اختلال الکل هستند. بدین معنی که سطح الکل خون آنها حدود ۰.۰۸ یا بالاتر است. (سطح محدودیت قانونی برای رانندگی) با این حال، شناخت اندکی در مورد سیاست‌های الکل وجود دارد. سیاست‌هایی چون مالیات بر الکل و تعداد مکان‌های مجاز به فروش آن.

در مطالعه جدید رابطه بین سیاست‌گزاری مناسب در زمینه الکل و احتمال دخالت الکل (تا حد قانونی ۰.۰۸ یا بالاتر از آن حد) در بین ۲۷۰۰۰ قربانی قتل از ۱۷ ایالت ایالات متحده بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۲ بررسی شده است. داده‌های از مركز گزارشدهی مرگ و میر ناشی از كنترل و پیشگیری از بیماری‌ها جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل شد.

سیاست‌های محدود کننده دولتی زمانی که الکل در بروز قتل تأثیر داشت و یا به عبارتی عاملی در وقوع قتل بود، مورد حمایت قرار گرفت. به طور خاص، افزایش ۱ درصدی محدودیت‌های سیاست‌ها به کاهش یک درصد از احتمال مشارکت الکل در قربانیان قتل منجر شد.

تیموتی نایمی، نویسنده اصلی این مطالعه و پزشک عمومی در مرکز پزشکی بوستون معتقد است با توجه به خطرات استفاده شده در مصرف الکل، تقویت سیاست‌های مؤثر در این زمینه می‌تواند به جلوگیری از قتل‌ها کمک کند.

علاوه بر این، یافته‌ها به طور مشابه در میان گروه‌های مهم که بخش بزرگی از مرگ و میر را تشکیل می‌دهند یا افرادی که به ویژه آسیب‌پذیر هستند، از جمله کسانی که در اثر شکنجه‌های مربوط به خشونت شریک زندگی جان خود را از دست داده‌اند و کسانی که با قتل‌های مرتبط با سلاح گرم جان خود را از دست می‌دهند، نیز صادق است.

نایمی گفت: “هم الکل و هم اسلحه به صورت جدا یا ترکیبی تعیین کننده‌های مهم اجتماعی برای قتل هستند و مهم است که پتانسیل سیاست‌گزاری را برای کمک به جلوگیری از این مشکلات مهم شناسایی کنیم.”

منبع: ساینس دیلی 

برگردان: زهرا سعیدی، کارشناس ارشد سیاست‌گزاری عمومی

انتشار مطلب، با ذکر سایت سیاست‌گزاری عمومی ایران، بلامانع است.