کاهش نیکوتین کشف شده در فیلادلفیا با سیاست ممنوعیت سیگار

0
146

طبق تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه دورکسل، سیاست ممنوعیت کشیدن سیگار، نیکوتین کشف شده در فیلادلفیا را به نصف آن کاهش داد.
اداره مسکن فیلادلفیا، بزرگترین واحدهای مسکونی دولتی برای اجرای سیاست‌های جامع ممنوعیت سیگار، نتایج مثبت قابل توجهی در مورد قرار گرفتن در معرض غیرمستقیم سیگار یا دود دوم، (دود تنباکو و… که بوسیله یک سیگاری استنشاق می‌شود یا از طریق سوزاندن تنباکو (به عنوان یک سیگار داده می‌شود و توسط اشخاصی که در نزدیکی آن قرار دارند، استنشاق می‌شود و همچنین دود غیر فعال است) مشاهده کرد.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که ساکنان مسکن عمومی شهر فیلادلفیا در سال‌های اخیر از سال ۲۰۱۵ به طور کامل در معرض دود آزاد قرار گرفته‌اند.

آن كلاسن، استاد دانشکده بهداشت عمومی درکسل، این تحقیق را انجام داد كه منجر به بررسی میزان نیکوتین در اداره مسكن فیلادلفیا قبل و بعد از اجرای سیاست‌های ممنوعیت سیگار شد. کلاسن و تیم او دریافتند که اگر چه تعداد مکان‌هایی که نیکوتین شناسایی می‌شد، بدون تغییر باقی ماند، اما سطح نیکوتین شناسایی شده پس از تصویب این سیاست تقریبا تا نصف آن کاهش یافت.

کلاسان با ابراز رضایت از این وضعیت، گفت: این دلگرم کننده است. این داده‌ها کاهش قرار گرفتن در معرض نیکوتین هوا را نشان می‌دهد، که نشان دهنده کاهش قرار گرفتن در معرض دود دوم و هوای سالم در چند واحد مسکونی است.

با این حال، وزارت مسکن و شهرسازی فدرال اکنون تمامی مقامات دولتی مسکونی در سراسر ایالات متحده را برای اجرای سیاست‌های ممنوعیت سیگار تا سال ۲۰۱۸ به کار می‌گیرد.

برای مطالعه خود، کلاسن، نورا لی اپیدمیولوژیست درکسل، دکترا، و همکارانش با اداره مسکن فیلادلفیا و اداره بهداشت و درمان فیلادلفیا مطالعاتشان را در نشریه در علم تنظیم مقررات دخانیات[۱] منتشر کردند. کلاسن با همکاران اداره مسکن فیلادلفیا و وزارت بهداشت در فیلادلفیا و نیز آزمایشگاه ارزیابی معرض دود دوم در دانشگاه جانز هاپکینز همکاری می‌کنند.
قبل از سیاست جدید، سیگار کشیدن در مناطق عمومی مجاز نبود، اما در خانه‌های شخصی مجاز بود. با این حال، نگرانی در مورد نحوه استفاده از دوام دود در این فضا و اینکه چه مقدار از آنها در مناطق عمومی مانند راهروها، اتاق‌ها، آسانسورها و خانواده‌های غیرسیگاری تأثیر می‌گذارند، وجود داشت. در در چند واحد مسکونی، تا ۶۰٪ هوا بین واحدها منتقل می‌شود.

برای اندازه گیری توانایی قرار گرفتن در معرض دود دوم، تیم نظارت در چهار جامعه مختلف، از مجموعه مجتمع‌های آپارتمانی بلند تا خانه‌های ردیفی، برای جذب نیکوتین در هوا قرار گرفت. نیکوتین انتقال یافته توسط هوا، در مناطق معمولی اندازه‌گیری شد که میانگین نیکوتین به میزان قابل توجهی کاهش یافته بود. (از ۰.۴۴ میکروگرم در هر متر مکعب در سال ۲۰۱۳ به ۰.۲۳ در سال ۲۰۱۶) در داخل خانه‌های غیرسیگاری ساکنان، روندهای کاهش نیکوتین نیز دیده می‌شود.

این یافته‌ها نشان می‌دهد که سیاست های ممنوعیت سیگار، در سراسر جهان در کاهش اثرات دوگانه دود برای همه ساکنان، مؤثرتر از سیاست‌هایی است که سیگار کشیدن در خانه‌های فردی را مجاز می‌داند.

 این در جوامع مسکونی عمومی مهم است که شامل بسیاری از ساکنان، از جمله کودکان، سالمندان و ساکنان بیمارستانی است که به ویژه در معرض بیماری‌های تنفسی مانند آسم هستند.

مطالعه کلاسن شامل مطالعاتی در سال‌های ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ بود، اما او از ارزیابی مداوم پشتیبانی می‌کند. کلاسن می‌گوید: “در همه سیاست‌های جدید، بسیار مهم است که به نظارت بر اجرا در طول زمان ادامه دهیم و از پیشرفت‌های سازگارانه حمایت کنیم. تغییرات پایدار، تعهد بلند مدت را دربر دارد، اما این یک شروع قوی است. برنامه‌ریزی می‌تواند شروع و ادامه پیشرفت را تقویت کند.”
کلاسن توضیح داد: “خدمات تعطیلی و آموزشی نیاز مداوم همه جوامع است، زیرا انصراف موفق نیاز به زمان و حمایت دارد. علاوه بر این، آموزش محیط زیست – چگونگی انتقال دود دوم یا غیرمستقیم و چگونگی آن با گذشت زمان – برای ساکنین بسیار جالب است. ما متوجه شدیم هر دو گروه سیگاری ها و غیر سیگاریها واقعا علاقه مند به یادگیری در مورد چگونگی حفاظت از سلامتی خانواده ها و جوامع خود هستند.

برگردان: زهرا سعیدی، کارشناس ارشد سیاست‌گزاری عمومی

 

بازنشر این مطلب، تنها با ذکر منبع “سیاست‌گزاری عمومی ایران” بلامانع است.

[۱] Tobacco Regulatory Science